ÖVRIGT / Speglar / Spegel 16715039
*
nr 1671 5039
Spegel
Teak, 120x38 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 januari 2025
kl 20:19:52
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/12 15:34:50
1
100 kr
5/1 11:05:24
2
400 kr
5/1 11:33:00
3
200 kr
5/1 11:33:00
2
250 kr (Budbetjänt)
5/1 11:35:18
3
300 kr
5/1 11:35:18
2
350 kr (Budbetjänt)
5/1 11:35:24
3
400 kr
5/1 11:35:24
2
400 kr (Budbetjänt)
5/1 11:35:29
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar teak teakmöbler trä
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:12
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1671 5039
Spegel
Teak, 120x38 cm
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 450 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 6 januari 2025 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 30/12 15:34:50 | 1 | 100 kr |
| 5/1 11:05:24 | 2 | 400 kr |
| 5/1 11:33:00 | 3 | 200 kr |
| 5/1 11:33:00 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
| 5/1 11:35:18 | 3 | 300 kr |
| 5/1 11:35:18 | 2 | 350 kr (Budbetjänt) |
| 5/1 11:35:24 | 3 | 400 kr |
| 5/1 11:35:24 | 2 | 400 kr (Budbetjänt) |
| 5/1 11:35:29 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar teak teakmöbler trä
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:12



